מיכל שתקאי

התנועה למען זכרון נקיה
מתמודדת למועצה, זכרון יעקב

תמיכה

האמנתי ואני עדיין מאמינה שכולנו יכולים ליצור הבדל בסביבה שבה אנו חיים ואף מעבר לכך. כי כל הבדל עושה הבדל. מאמינה שידע הוא המפתח לפעילות נכונה. בנוסף - כל עשיה היא סינרגית - אני מדענית סביבה בהכשרתי אבל פעילה גם בתחומי חינוך, שוויון, קהילתיות - הכל משלים. ראיה הוליסטית תוך שיתוף רחב ומקצועי היא המפתח. אני גם מאמינה שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים - לא סיסמאות לתוכניות גרנדיוזיות - אלא עקב בצד אגודל למען המטרה. .

אני ד"ר לגיאוכימיה (מדעי הסביבה), בוגרת הפקולטה לחקלאות ומכון ויצמן. פעילה חברתית וסביבתית. המסטר שלי עסק בקרקעות הנחשפות לחופי ים המלח עם ירידת המפלס בו, והדוקטורט שלי עסק בהתנהגות תמלחות, גם הוא בים המלח. פוסט דוקטורט ועבודה כחוקרת היו בקנדה בניסוי שכלל כ 150 חוקרים וחוקרות, ועסק במדידת חלקיקים בשם ניוטרינו המגיעים אלינו מהשמש. בילדותי, נדדנו יחסית הרבה (כבת של טייס ממקימי חיל אויר שהפך אחר כך למדען) והחשיפה לתרבויות שונות ולקבוצות שונות השפיעה הרבה על המודעות בצורך לקשב ולסובלנות. החיים בקנדה העצימו את התובנות האלה כמו גם את המודעות והידע על ניהול סביבתי נכון. עם בן זוגי הקנדי, שתי בנותינו , ועם הכלב הקנדי גם הוא, עלינו כמשפחה לארץ לפני כמעט 25 שנים, והיישר לזכרון יעקב. כאם לבנות שהגיעו למערכת החינוך הישראלית וכתושבת איכפתית - התחלתי לפעול למעו נושאים חשובים לי ביישוב. ומאז לא הפסקתי. משהו שלא יודעים עלי – הניסוי בו השתתפתי בקנדה זכה בפרס הנובל לפיזיקה בשנת 2015. תחביבים- אני מנגנת פסנתר שנים רבות ומשתתפת בחוג להרכבים קאמריים ביישוב, וגם ציירת חובבת. ומעבר למשפחה הגרעינית - משק החי שלנו גדל מאז שעלינו ארצה - והוא כולל שני חתולים ושלושה כלבים - כולם מאומצים לאחר שעברו חוויות לא פשוטות. הם מביאים הרבה שמחה ואופטימיות לחיינו.

צרו קשר

עשייה ציבורית / חברתית

אני מתנדבת שנים רבות בסיוע לקבוצות שונות כולל עולים, וכן תלמידים ותלמידות דרך עמותת ESRA ואח"כ עמותת פוש. בנושאי קיימות אני מתנדבת בבית המלאכה הקהילתי, וביחד עם חברות ייסדתי את קבוצת נאמנות העצים בזכרון יעקב, שבתורה יצרה את קבוצת שומרי האילנות המקומית. כמו כן פעילה למען זכויות בעלי חיים. אני פעילה במספר ארגונים ארציים: בנשים עושות שלום, בונות אלטרנטיבה, ושומרי הבית. אני ממלאת מקום נציג ציבור מטעם "חיים וסביבה" בועדה ממשלתית למתן היתרי ההזרמה, וכן בוועדות חינוך וסביבה במועצת זכרון יעקב. העשיה הביאה עמה הישגים משמעותיים - השתתפות עשירה יותר של נשים בפעילויות האגף לתרבות יהודית במתנס המקומי, כולל שירת נשים, הקפדה על קוד לבוש שוויוני במוסדות חינוך, נוהל המאפשר התנגדות מסודרת לכריתות עצים ביישוב, הפסקת שימוש בחד"פ במוסדות המועצה, מעבר מריסוסי הדברת עשביה מזיקים לשיטות גינון מקיימות, ועוד. אני גאה לשרת את הציבור באמצעות הידע המקצועי והנסיון שצברתי; גאה במחוייבות של "התנועה למען זכרון נקיה" לסביבה; גאה בפעילות הנמרצת שלנו למען שוויון לכל ולמען התנהלות תקינה, מכבדת ושקופה שרק היא יכולה להבטיח שוויון וצדק לכולם. בעוד ראש התנועה והאיש שהקים אותה הוא גבר, מאיר ליאני, הוא בחר בנשים להגשים את החזון עמו. אניאוהבת ומכבדת את חברותי לתנועה - כל אחת אישה נפלאה בזכות עצמה, וגאה בדרכנו – דרך של שיח מכבד, שיתוף ובניית גשרים בין אוכלוסיות שונות בישוב

חזון

# חינוך - המשאב היקר ביותר ביישוב הוא ההון האנושי הטמון בילדינו וילדותינו. נטפח את מערכת החינוך ביישוב בראיה חינוכית הוליסטית, רב גילאית ורב תחומית, תוך בניית תשתיות ועידוד מצויינות ומעורבות קהילתית וסביבתית. # תחזוקה ישובית – נפעל למען זכרון יעקב נקיה ובטיחותית לכולם, תושבים ואורחים, בכביש, במדרכות ובמעברי החציה. ניישם פיקוח מוגבר משולב בהסברה ומודעות ונגיע לרמות הנקיון, הבטיחות והסדר שלהן כולנו ראויים וראויות. # סביבה - אויר נקי, מים נקיים, טמפרטורות מאוזנות – כל אלה נותנים לנו חיים. התנועה שלנו מחוייבת לשמירת הנקיון, הסביבה וערכי הקיימות. לא רק זאת, שימור הטבע בזכרון יעקב מהווה גם שימור היסטורי וגם חיזוק המקום כעוגן תיירותי. # עוגנים כלכליים - העוגנים הכלכליים של היישוב חייבים להיות מבוססים על אזור תעשיה משותף, תיירות, עסקים קטנים ומיסים. ביחד הם יהוו את השלם ואת העוגן הכלכלי היציב הנחוץ לזכרון יעקב. נפעל בנחישות למען כולם. # תרבות - זכרון יעקב היא מקום שחיים בו אמנים ואנשי תרבות ורוח בתחומים שונים. נפעל כדי שהמושבה תהפוך עבורם ועבורן לבית המטפח את יצירתם והגותם, ומסייע בעשייתם. # שיוויון וסובלנות - כל תושבי ותושבות זכרון יעקב מכל מגזר ומגדר שווים ושווי ערך. נפעל כדי שכולם וכולן יוכלו לחיות במקום המכבד את אורחות חייהם, אמונותיהם וערכיהם, תוך כדי מתן כבוד הדדי. # הגיל השלישי - כ 15% מתושבי ותושבות זכרון יעקב הם אזרחים ותיקים. אנו רואים בהזנחה של אוכלוסיה זו הפסד אדיר ליישוב, ומתחייבות ומתחייבים לתת מענה ראוי ומכבד לצרכיה ולשלב אותה בכל העשייה היישובית. זו אינה פריבילגיה אלא חובה מוסרית וחברתית וכולנו ניתרם מכך. # פיתוח הספורט - מתחייבות ומתחייבים לחזק באופן עקבי ומסודר את תרבות הספורט ביישוב, גם ברמה המקצועית וגם בספורט העממי, כולל חיזוק ובניית מתקנים וטיפוח המשתתפים והמשתתפות. אנחנו רואים ורואות בספורט חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה וגורם משמעותי ליצירת חיים בריאים ותורמים לזולת בכל גיל. # שקיפות ומנהל תקין - נבצע מהפכה בשיתוף המידע של המועצה לציבור, על ידי הנגשה מלאה של כלל הפעילות הציבורית במועצה ובוועדותיה. ייעשה שימוש עד כמה שאפשר בכלי שקיפות דיגיטליים, שיאפשרו מקסימום השקפה במינימום מאמץ.

שינוי שארצה להביא

החלום שלי הוא זכרון יעקב שוויונית במעשה ולא רק במילים. מקום בו נשים מיוצגות בכל תפקיד, בו לא תעלה על הדעת חסימת רחוב כדי שלא יעברו בו נשים , בו לא אשמע על ילדים וילדות שעולבים בהם בשל צבע עורם , בו ילדים וילדות מיוחדים ירגישו שהקהילה תומכת בהם בכל דרך, מקום בו עולים חדשים יחושו שהם משאב ולא נותרים מאחור, מקום המונגש ושווה לכולם ולכולן. ידע הוא כוח - לא יהיה שוויון כל עוד אין שקיפות מוחלטת בהתנהלות הרשות המקומית וכל עוד ידע ממודר ומוסתר מתושבים. אני חולמת על זכרון בה כל ההתנהלות שקופה ומונגשת. ובטוחה שזה אפשרי. אני רוצה שניצור זכרון קהילתית - בה כל חג ייחגג בכל רחבי היישוב ותושבים יוכלו לבקר בסוכות קהילתיות ובחגיגות קהילתיות ולהכיר אלה את אלה. בה תהיה ערבות הדדית והתגייסות משותפת למען מטרות משותפות. זכרון שבה מערכת החינוך משגשגת ומושכת משפחות להגיע לכאן. בה פעוטונים מגשימים את החזון של חוק פיקוח מעונות יום הלכה למעשה, וצעירים וצעירות נשארים ביישוב כי יש להם אופק כלכלי וערכי להמשך חייהם ממש כאן. זכרון שאני מקווה לסייע ליצור היא יישוב סביבתי שמתנהל על פי עקרונות הקיימות, בו כל תיכנון מתחשב כבר מתחילת התהליך בטבע שקיים באזור, עצים בוגרים נשמרים, צימצום והפרדת אשפה למען מיחזור ומיחדוש הם טבע שני. בזכרון זו - הליכה ונסיעה על אופניים יהיו חלק מההוויה המקומית למרות האתגרים הגאוגרפיים. תחבורה ציבורית- כנ"ל. המרוץ הבלתי פוסק אחר עוד ועוד חניונים ימותן כשהתעבורה תשתנה למקיימת יותר. הספורט גם הוא יפרח כאשר יהפוך לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום. וכשהמודעות קיימת - גם התרבות תשגשג. ימי הזוהר של זכרון יעקב כמקום מארח אמנות ואמנים ישובו - כי כל מרחב יכול לארח תרבות, והמשאבים כדי ליצר בית נאות ולתמוך ולעודד עשיה תרבותית - ימצאו וימוצו. כל זה אפשרי. אם תרצו - אין זו אגדה.

תמיכה

נפלא!

תמיכתך הועברה ל

כבר תמכת ב ופרטיך הועברו אליה.

ניתן להביע תמיכה במתמודדות נוספות.

תמיכה ב

אזור בחירה
ישוב

ברגעים אלו נשלח אליך לנייד קוד, אנא הזיני אותו כאן:


לא קבלת SMS? שלחי שוב

ההצבעות לסבב מענקים "פועלות למען הקהילה" הסתיימו.

המיזמים מועברים בימים אלו לצוות השיפוט ולא ניתן לערוך אותם עד להודעה חדשה. במקרים דחופים אנא פנו אלינו ל: Missfix@iwn.org.il

הגשת מיזמים למענקי ״פועלות למען הקהילה״ הסתיימה. לא ניתן כרגע להגיש מיזם חדש.

החשבון נפתח בהצלחה!
מייד תועברי לעמוד הפרופיל האישי שלך

האם להחליף את המשתמש ליזמית? פעולה זו אינה ניתנת לשיחזור

רגע לפני שאנחנו עוברות לבניית הפרופיל שלך,
בואי נפתח לך חשבון משתמשת:

כבר רשומה? התחברי

ברוכה השבה!
אם כבר נרשמת לקהילת מקומית בעבר
הכניסי מייל וסיסמה כדי להתחבר שוב

אין לך עדיין חשבון? לחצי כאן

שלום התחברות

אופס, כבר הבעת תמיכה במתמודדת / אקטיביסטית זו.

הידד!

תמיכתך הועברה למתמודדת
תודה שנתת יד!

הפיצי את הבשורה - שתפי

דילוג לתוכן