משנות מציאות מקומית

ייצוג נשי ב 42 ישובים | מתוך 255

אודות מקומית - ביחד שוות יותר

"מקומית" – קהילת נשים הפעילות חברתית וציבורית במרחב המקומי, האזורי והארצי.
פעמים רבות מידי פעילות של נשים, ובייחוד פעילות חברתית של נשים, היא שקופה. את לא רוצה שהזרקור יופנה אליך אבל את רוצה שפעילותך תהיה אפקטיבית. לפעמים אין ברירה. בכדי להיות אפקטיבית יותר את צריכה לא רק לעשות אלא גם להוביל וזה דורש ממך להעלות פרופיל.

לצד זה ברור שאחד הערכים הפמינסטים הוא לא "אחרי" כי אם 'ביחד אנחנו שוות יותר'. החזון של קהילת 'מקומית' הינו שנכיר זו את פעילותה של זו כך שנוכל לבנות שיתופי פעולה אפקטביים, לעזור זו לזו במשימות שלקחנו על עצמנו, ולסייע לכולנו בבניית חברה בריאה, מגוונת ושוויונית יותר.

בנוסף, בסוף אוקטובר השנה יתקיימו בחירות לשלטון המקומי וזו הזדמנות אדירה לכולנו לשנות את המציאות בארץ ברמה המוניציפאלית ולייצר יתרון וערך חברתי וכלכלי במדינה.
רק 6% מראשי הרשויות בישראל הן נשים ורק 16% חברות מועצה. כך שב 255 רשויות נשים נשארות בחוץ. גם ברשויות שיש נשים הן מיעוט וקולן כמעט ואינו נשמע. רוצות לבנות אלטרנטיבה, רוצות 5050, רוצות שוויון ברשויות המקומיות – היכנסי ללשונית 'ארגונים שכדאי להכיר'.

פעילות חברתיות לצד מתמודדות לרשויות המקומיות בבחירות שיתקיימו באוקטובר 2023, תקבלנה כאן כלים לשיתוף ציבור, סקרים, תאום חוגי בית, ללא עלות, כמו גם במה וחשיפה, מקום לדיון/התלבטות, וובינארים, ומערכי מידע.

פעילות חברתיות – זהו צו השעה עבור כולנו, הצטרפי לקהילה, פרסמי פרופיל, הכירי את המתמודדות ברשות שבה את גרה, והביעי תמיכה אקטיבית על מנת שהיא תיבחר. זו המשימה של כולנו והפעם זה בידינו! ביחד אנחנו שוות יותר.
יש לך פעילות חברתית שאת מובילה? את מתמודדת לראש הרשות או למועצה? העלי פרופיל, אנחנו כאן בשבילך.
מתמודדים ומתמודדות לראשות רשות מקומית (כולל מועצות מקומיות) 2018
מועמדות ונבחרות לבחירות 2018

על פי נתוני משרד הפנים, על המתמודדים והמתמודדות לראשות הרשויות והנבחרים לתפקיד זה בבחירות 2018, נראה שנשים צריכות לדלג על שתי משוכות כדי להיבחר לעמוד בראש רשות: המשוכה הראשונה היא עצם ההתמודדותרק 9% מהמתמודדים לראשות הרשויות ב-2018 היו נשים. המשוכה השנייה היא ההיבחרות מהנתונים אפשר ללמוד שהסיכויים של מתמודדת אישה להיבחר נמוכים מהסיכויים של מתמודד גבר: כמעט שליש מהמתמודדים הגברים נבחרו למשרה, ואילו רק חמישית מהמועמדות נבחרו. לפיכך שיעור הנשים בקרב ראשי הרשויות הוא כאמור 6% בלבדנמוך משיעורן בקרב כלל המתמודדים. 

ייצוג נשים במועצת הרשות המקומית 2018
מועצות

לאחר בחירות 2018 נבחרו לכהן במועצות הערים והמועצות המקומיות 431 נשים, שהן 16.2% מכלל חברי המועצות – גידול של כמעט 3 נקודות האחוז משיעור הנשים במועצות לאחר בחירות 2013 (13.5%). בבחירות במועצות האזוריות נבחרו 216 חברות מועצה – 19% מכלל חברי המועצה הנבחרים.

רק עוד רגע...

מחכות שתשלימי את פרופיל הציבורי שלך כדי שתוכלי לשוחח עם הקהילה

נפלא!

תמיכתך הועברה ל

כבר תמכת ב ופרטיך הועברו אליה.

ניתן להביע תמיכה במתמודדות נוספות.

תמיכה ב

אזור בחירה
ישוב

ברגעים אלו נשלח אליך לנייד קוד, אנא הזיני אותו כאן:


לא קבלת SMS? שלחי שוב

ההצבעות לסבב מענקים "פועלות למען הקהילה" הסתיימו.

המיזמים מועברים בימים אלו לצוות השיפוט ולא ניתן לערוך אותם עד להודעה חדשה. במקרים דחופים אנא פנו אלינו ל: Missfix@iwn.org.il

הגשת מיזמים למענקי ״פועלות למען הקהילה״ הסתיימה. לא ניתן כרגע להגיש מיזם חדש.

החשבון נפתח בהצלחה!
מייד תועברי לעמוד הפרופיל האישי שלך

האם להחליף את המשתמש ליזמית? פעולה זו אינה ניתנת לשיחזור

רגע לפני שאנחנו עוברות לבניית הפרופיל שלך,
בואי נפתח לך חשבון משתמשת:

כבר רשומה? התחברי

ברוכה השבה!
אם כבר נרשמת לקהילת מקומית בעבר
הכניסי מייל וסיסמה כדי להתחבר שוב

אין לך עדיין חשבון? לחצי כאן

שלום התחברות

אופס, כבר הבעת תמיכה במתמודדת / אקטיביסטית זו.

הידד!

תמיכתך הועברה למתמודדת
תודה שנתת יד!

הפיצי את הבשורה - שתפי

דילוג לתוכן